Lezing Naturalis 13 november
- kouwenhovenarlette
- 4 nov
- 1 minuten om te lezen
Op donderdag 13 november om 16.00 uur is er een lezing over het boek 'Brandende ijver. Siebold, de biografie' door Arlette Kouwenhoven in de zaal LiveScience in Naturalis.
Brandende ijver. Siebold, de biografie is een ware ontdekkingstocht naar de wijze waarop 19de-eeuwse wetenschappers en naturalisten hun drang naar kennis en persoonlijke roem gestalte gaven. Philipp Franz von Siebold speelde daarmee een cruciale rol in de culturele uitwisseling tussen Japan en het Westen. Zijn werk legde de basis voor de moderne Japanse geneeskunde en botanie en zijn invloed reikt tot op de dag van vandaag.
Een groot deel van de objecten die Von Siebold destijds meenam, wordt bewaard door Naturalis. Gezien zijn grootte en samenstelling is de Von Siebold-collectie één van de belangrijkste die Naturalis bezit.
Entree tot LiveScience is gratis
Opmerkingen